<p>W dniu 26 stycznia 2015 roku w Rzeszowie odbyło się podpisanie kontraktu  eksportowego pomiędzy sp&oacute;łką Makarony Polskie SA a firmą Raya  Distribution. Raya Distribution jest firmą spożywczą należącą do Raya  Holding for Technology and Communications, sp&oacute;łki publicznej, notowanej  na giełdzie w Kairze od maja 2005 roku.</p><p><strong>&minus; Dwadzieścia pięć lat temu, z grupą wsp&oacute;łpracownik&oacute;w rozpoczynałem tutaj projekt, kt&oacute;ry dzisiaj jest znanym w Polsce brandem &ndash; Praska Giełda Spożywcza &nbsp;&ndash; powiedział Zenon Daniłowski, przewodniczący Rady Nadzorczej, jej założyciel i długoletni prezes, witając gości podczas obchod&oacute;w z okazji ćwierćwiecza działalności firmy.</strong></p><p><strong>Praska Giełda Spożywcza obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności. Jubileuszowa uroczystość w ogrodach leśnych restauracji &bdquo;Na Skrajnej&rdquo; zgromadziła liczne grono gości.</strong></p><p><strong><span> </span>Na okoliczność 25-lecia działalności Praskiej Giełdy Spożywczej, jej przedstawiciele oraz operatorzy zostali 29 września br. przyjęci przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.</strong></p>
Aktualności

Puchar od Agro-Techniki S.A. dla Sławomira Dolińskiego

Pierwszoligowa drużyna piłki nożnej Dolcan Ząbki obchodziła 30 marca 2014 r. jubileusz 20 rocznicy objęcia patronatem ząbkowskiego klubu przez Sławomira Dolińskiego, właściciela firmy Dolcan.

Z tej okazji w salach Dolcan Areny w Ząbkach, tj. na stadionie – gdzie drużyna Dolcanu rozgrywa swoje mecze, odbyła się uroczysta gala, podczas której sponsorowi pierwszoligowej drużyny składano podziękowania i gratulacje.

Na jubileuszowej uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, miejscowego biznesu oraz działacze sportowi

Związek ogólnopolskiego dewelopera – firmy Dolcan oraz pierwszoligowej drużyny piłkarskiej Dolcan Ząbki, trwający nieprzerwanie od 20 lat, to ewenement na skalę krajową. Żadna inna firma nie sponsorowała przez tyle lat, bez przerwy, jednej drużyny sportowej. Inne kluby piłkarskie oraz władze gmin mogą Ząbkom pozazdrościć tak długiej i owocnej współpracy.

Jubilat otrzymał listy gratulacyjne m.in. od prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, i prezesa Legii Warszawa.

Pamiątkowy puchar z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów wręczył Sławomirowi Dolińskiemu obecny na uroczystości Zenon Daniłowski – przewodniczący Rady Nadzorczej Agro-Techniki S.A., która już ponad dwadzieścia lat prowadzi działalność biznesową w Ząbkach.

Dolcan Ząbki to obecnie marka rozpoznawalna w całym kraju, i która – podobnie jak Praska Giełda Spożywcza – dobrze służy rozwojowi i promocji miasta Ząbki.

Dodatkowym motywem do świętowania jubileuszu był rozegrany tego dnia na stadionie w Ząbkach ligowy mecz piłkarski, podczas którego Dolcan wygrał 3:1 z Wisłą Płock.

Ukoronowaniem wieczoru była feta kibiców Dolcanu, którzy w podziękowaniu Sławomirowi Dolińskiemu urządzili pokaz sztucznych ogni i udekorowali stadion transparentami oraz napisem: „Prezesie Doliński, dzięki za te 20 i za każde kolejne”.

Za dwudziestoletni wkład w rozwój działalności sportowej w Ząbkach podziękowały jubilatowi także władze miasta Ząbki, wręczając mu okolicznościowy grawerton podczas sesji Rady Miasta.