<p>W dniu 26 stycznia 2015 roku w Rzeszowie odbyło się podpisanie kontraktu  eksportowego pomiędzy sp&oacute;łką Makarony Polskie SA a firmą Raya  Distribution. Raya Distribution jest firmą spożywczą należącą do Raya  Holding for Technology and Communications, sp&oacute;łki publicznej, notowanej  na giełdzie w Kairze od maja 2005 roku.</p><p><strong>&minus; Dwadzieścia pięć lat temu, z grupą wsp&oacute;łpracownik&oacute;w rozpoczynałem tutaj projekt, kt&oacute;ry dzisiaj jest znanym w Polsce brandem &ndash; Praska Giełda Spożywcza &nbsp;&ndash; powiedział Zenon Daniłowski, przewodniczący Rady Nadzorczej, jej założyciel i długoletni prezes, witając gości podczas obchod&oacute;w z okazji ćwierćwiecza działalności firmy.</strong></p><p><strong>Praska Giełda Spożywcza obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności. Jubileuszowa uroczystość w ogrodach leśnych restauracji &bdquo;Na Skrajnej&rdquo; zgromadziła liczne grono gości.</strong></p><p><strong><span> </span>Na okoliczność 25-lecia działalności Praskiej Giełdy Spożywczej, jej przedstawiciele oraz operatorzy zostali 29 września br. przyjęci przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.</strong></p>
Aktualności

Ząbkowska Firma Roku 2016

„Dobry wieczór, Rosjo” – pod tym hasłem odbyło się 30 marca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach szóste spotkanie ząbkowskich przedsiębiorców, w którym udział wzięli przedstawiciele handlowi Federacji Rosyjskiej. To już tradycja organizowanych przez miasto Ząbki dorocznych spotkań biznesowych o charakterze tematycznym. W poprzednich latach o relacjach gospodarczych z Polską, z perspektywy swoich krajów, opowiadali biznesmeni z Chorwacji, Norwegii, Chin i Tajwanu.

 

Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie wyróżnień Ząbkowska Firma Roku 2016. Otrzymali je: Zino Sp. z o.o. – statuetkę odebrał pan Tadeusz Ciok, Fair Play Plus Marek Krzemieniewski Sp. j. – statuetkę odebrał pan Marek Krzemieniewski, Apro Trade Sp. z o.o. – statuetkę odebrali: pan Tomasz Obracaj i pani Agnieszka Brandys. Statuetki wyróżnionym firmom wręczył pan Zenon Daniłowski – przewodniczący Rady Nadzorczej Praskiej Giełdy Spożywczej S.A. Wyróżnienia przyznała kapituła w składzie: pan Zenon Daniłowski – przewodniczący kapituły, pani Wanda Skorupa (firma Jas Pol, laureatka wyróżnienia Ząbkowska Firma Roku 2015) oraz burmistrz miasta Ząbki pan Robert Perkowski. Przewodniczący kapituły pan Zenon Daniłowski zwrócił uwagę na wysoki poziom przedsiębiorczości gospodarczej w Ząbkach, biorąc pod uwagę liczbę działających w mieście firm. Odnosząc się do tematyki wieczoru i kierując słowa do gości rosyjskich, wraził nadzieję na unormowanie sytuacji i kontakty handlowe z Rosją bez obecnych barier.

 

Wręczono także pamiątkowe grawertony z podziękowaniami za przystąpienie w 2016 roku do promocyjnej akcji miasta „Zniżka za dowód”. Akcja trwa od 2010 roku i polega na współpracy miasta z ząbkowskimi firmami, które udzielają rabatów na swoje produkty i usługi mieszkańcom zameldowanym w Ząbkach lub płacącym podatki na rzecz Ząbek.

 

Rosyjski klimat wieczornego spotkania przedsiębiorców podkreślił występ rosyjskiego aktora i piosenkarza Eugeniusza Malinowskiego. Syberyjski bard” zaśpiewał m.in. utwory Włodzimierza Wysockiego.

 

Ogólnomiejskie doroczne spotkania ząbkowskich przedsiębiorców są dobrą sposobnością do wymiany kontaktów i nawiązywania współpracy – także w celu promocji lokalnych produktów i usług.