Zenon Daniłowski

Ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecna Szkoła Głowna Handlowa) w Warszawie. Od Początku lat 90-tych zaangażowany w organizację, rozwój przedsiębiorstw w branży spożywczej i handlu hurtowego żywnością. Twórca grupy kapitałowej, w skład której wchodzi Praska Giełda Spożywcza, Makarony Polskie S.A., Polskie Smaki Sp. z o.o.

Ostatni film

Ząbkowska firma roku 2013

Kapituła nagrody „Ząbkowska Firma Roku” pod przewodnictwem Zenona Daniłowskiego- Przewodniczącego Rady Nadzorczej Agro-Technika S.A. przyznała statuetki najdynamiczniej rozwijającym się w minionym roku firmom i stowarzyszeniom, które działają na terenie miasta Ząbki. W gronie laureatów znalazły się firmy: J.W. Construction Holding, Polska Izba Makaronu, Przedsiębiorstwo Budowlano –Handlowe „Gór-Pis”, Mateus oraz As Magic.

Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 27 marca 2014 roku sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach. Obok Zenona Daniłowskiego, w ich przekazaniu nagrodzonym wzięli udział pozostali członkowie kapituły nagrody: dyrektor SK Bank oddział w Ząbkach Barbara Maksimczuk oraz burmistrz miasta Ząbki Robert Perkowski.

Przedstawicielom kilku firm, które dołączyły w ostatnim roku do akcji Urzedu Miasta „Zniżka za dowód” wręczono pamiątkowe grawertony. Akcja „Zniżka za dowód” obok czynnika zachęty pod adresem mieszkańców Ząbek do ich ekonomicznego związania się z miejscem zamieszkania, stymuluje także lokalną przedsiębiorczość.

Duże zainteresowanie zgromadzonych wzbudził wykład o gospodarce wygłoszony przez prof. dr hab. Elżbietę Mączyńską – Ziemacką – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.